Bize Ulaşın

Bu ürünü oyla !

Betacam, uluslararası televizyon yayıncılığında kullanılan görüntü ve ses kayıt formatıdır. Sony tarafından geliştirilmiştir. 1982 yılında piyasaya sunulmuştur. Yaygın olarak kullanılan Betamax ile aynı kasetleri kullanırlar ancak kayıt formatları farklıdır.
80’li yıllarda Video 2000 ve VHS kayıt formatları ile olan rekabetin galibi (Betacam’ın kalitesine rağmen) VHS olmuştur.

VHS_cassette_tape_04

Betacam başlangıçta video kaset oynatıcı ile birlikte bir kamera hattı olarak tanıtıldı. İlk üç kamera saticon tüpleri kullanılmıştır BVP-3, ve tek bir üç-şeritli Trinicon tüpü kullanılan BVP1 idi. Her ikisi de bu kameralar tek başına çalışan, ya da BVW-1 (BVW-1A) entegre kamera oluşturmak için kendi yerleştirme arkadaşı VTR, (hızlı BVV-1A yerini) BVV-1 ile oldu. Kontrol için tek ulaşım kontrolleri Çıkar ve Geri Sar idi. Kameralarda VTR düğmesi ortaya çıktı. Daha sonra Betacam SP yerleştirme kontrol merkezinde (bir kayıt düğmesi hariç) tam taşıma kontrolleri vardı ama bantlar sadece siyah-beyaz fotoğraf makinesinin vizöründen hariç oynatılamadı. Sony ardından Play Adaptörü, çok kutuplu kablo ile bağlı ve renk oynatma için bir kompozit video çıkış jakı ayarladı ayrı bir taşınabilir ünite ile çıktı. İlk renkli oynatma At kayıt olamazdı stüdyo kaynak kontrolü, BVW-10, sadece oynatmak gereklidir. Öncelikle, genellikle bir inç Tip C veya üç çeyrek inç U-matic kaset düzenleme ana bant düzenleme için, A / B rulo düzenleme sistemleri için bir besleyici kontrol merkezi olarak dizayn edilmiştir. DC güç ve kulplu bir taşınabilir ünite oldu BVW-20 sahada oynatma kontrolü de vardı, o alandaki bantların rengi oynatımını doğrulamak için kullanıldı. BVW-10 aksine, bir Zaman Tabanı Düzeltici veya TBC yerleşik yoktu.

C SONY JN03121701

Bir haber toplama biçimi olarak Betacam sisteminin popüler başarıyla hat yakında BVW – 15 stüdyo çalar ve BVW – 40 Stüdyo Düzenleme kaydedicisini kapsayacak şekilde genişletildi. BVW – 15 net hala çerçeve ve dürterek çalma , BVW – 10 teslim olamadı etkin Dinamik İzleme ekledi . BVW – 40 Betacam master düzenleme ilk kez etkin ve eğer doğru gerçek komponent video düzenleme kurdu. Tüm bu monte basit performans kaydediciye gelen oynatıcıyı kontrol etmek için gerekli olan birimler arasında bir BVW – 10/15 ve BVW – 40 bir düzenleme olmadan kontrolör – tek seri kablo arasındaki makine düzenleme makineyi yapmak da mümkün oldu ve düzenlemeye yerleştirildi.

Tanıtımında, birçok Betacam hantal bir inç Tip C ve B kayıt, 1980’lerin ortaları için 1970’lerin standart yayın üretim biçimine aşağı kaldığını vurguladı. Ayrıca , kamera ve stüdyo kayıt hem de maksimum kayıt süresi sadece yarım saat , televizyon üretiminde ciddi bir sınırlama oldu. Sınırlama orijinal komponent sinyalleri mevcut olsaydı onlar cp olacağını yüksek kaliteli kayıtın mümkün olduğunu gösterecekti. Onlar zaten kompozit video dönüştürülmüş olsaydı , yayın için kompozit nihayetinde geri sonra kayıt için bileşenlere onları yeniden dönüştürme ve kalite ciddi bir düşüşe neden oldu.

1986 yılında , Betacam SP 340 satıra yatay çözünürlük arttımıştır ve çözünürlük geliştirilmiştir. Biçiminde kendisini kalite iyileşitmesi az iken, VTR’ler için iyileştirme kalitesi , özellikleri , muazzam ve özellikle , kayıt süresi 90 dakika ile yeni bir büyük kaset ortaya çıkardılar. ( “Üstün Performans ” için ) Betacam SP 1990’ların sonlarına kadar en çok televizyon istasyonları ve high-end üretim evler için endüstri standardı haline gelmiştir. Formatın yaşına rağmen Betacam SP 2000’li içine standart tanımlı video post-prodüksiyon için ortak bir standart olarak kaldı . Kayıt süresi Betacam , 30 ve sırasıyla, S ve L , 90 dakika süre ile aynıdır. Kaset hızı çalışma süresi her beş dakikada bir dakika bant süresi arttıkça , 625/50 formatında çalışan makinelerde biraz daha yavaş . Yani , bir 90 dakikalık kaset PAL videoyu 108 dakika kaydedecektir.
BCT30MA-Sony-30-min-Betacam-SP-in-Album-1

Betacam SP, Betacam demir oksit bantın aksine metal formüle bant kullanan aslında Betacam üzerinden adaşı “Üstün Performansa ” ulaşmak mümkün değildir . Sony , Betacam SP kontrolleri üzerinde kaydedilen Betacam SP kasetleri ( örneğin daha önce bahsedilen BVW – 15 ve BVW -40 gibi) oksit dönemi Betacam VTR’ler çalınabilir ki yeteneği ile , Betacam SP standart Betacam ile kısmen ileriye uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır ancak oynatma için sadece . Betacam SP markalı bantlar kafalarında daha yumuşak bir malzemeden yapılmış olan , zamanından önce eskimesine Betamax kontrol video kafaları nedeniyle Betacam SP’nin metal formülasyonu oksit Betacam bantları gibi tüketici Betamax VCR kayıt için kullanılamaz. ED Beta biçiminde de metal formüle bant kullanır. Bununla birlikte, Betacam SP bantlar, ED Beta VCR bir sorun olmadan kullanılabilir.

Yeni Betacam SP stüdyo kullanıcı kontrolleri vardı : BVW – 60 ve BVW -65 ( BVW -65 özellikleri Dinamik İzleme ) ; ve Düzenleme Kayıt : BVW – 70 ve Dinamik İzleme modeli , BVW -75 . BVV – 5 çalma adaptörü kullanıldığı takdirde renk geri oynayabilir oldu ve geri Betacam SP dock kamera oldu. Yeni SP alan kaydedici , BVW – 35 , bir düzenleme besleyici güverte olarak kullanılmak üzere sağladı ki bir standart RS422 seri port kontrolü yararı sahiptir. Dört yeni stüdyo kontrollü tam 90 dakikalık Betacam SP kasetleri faydalanabilirler rağmen , BVW – 35 orijinal Betacam küçük 30 dakikalık kaset kabukları ile sınırlı kalmıştır . Temel ofis oyuncu için bir ihtiyaç cevaplama, Sony de BVW – 22 , bir daha ucuz masaüstü modeli , görüntüleme ve 90 dakikalık kasetleri giriş için kullanılan olabilir tanıttı , ancak bir düzenleme sistemi içine yapılandırılmamış edilememiştir.

112804-112804-6
Sonyde kaydetmenin büyük boyutlu 90 dakikalık kasetleri oynatabilir BVW-50 ile SP Field Recorder, takip eder. Bundan sonra, kontrol çizgisi kenara bazı özel modellerden, bu dijital ses kayıt olabilir, nispeten durgun ve bir on yıl için inanılmaz derecede popüler oldu.
Gerçi BVW-200 kameranın tanıtımı kadar, kamera ve kayıt cihazı sırasında yerleştirme sistemi oldu. BVW-200 entegre kamera kayıt sistemi oldu. Bu ağırlık önemli bir miktar kaybetmek için bir yerleştirme kameranın esneklik feda oldu. Sonunda, sigara yerleştirme kameralar 1990’ların en popüler tasarım oldu.
Nihai Betacam SP kamera BVW-600, entegre bir Betacam SP kaydedici DigiBeta DVW-700 birine çok benzer bir dijital profesyonel video kamera ön bölümü, eşleştirilmiş oldu. Her Betacam kamera sistemi gibi, ve DigiBeta DVW-700 aksine, kamera bir dış adaptör kullanımı olmadan geri renk oynayamadı.
1991 yılında, daha az pahalı, “Profesyonel”, Betacam SP deste PV hattı tanıtıldı. PV hattı sadece dört model oluşuyordu: tam boy PVW-2600 VTR (VTP), PVW-2650 (VTP Dinamik izleme BVW hat sadece x2 DT oynatmayı teklif ise, x3 fwd kadar izin ile) ve PVW-2800 düzenleme deste ve PVV-3 kamera dock VTR. Bu yüksek kaliteli makineler orijinal BV serisi makinelere benzer, ancak üçüncü ve dördüncü ses kanalları yoktu. 1993 yılında, çok daha az pahalı UVW serisi girmiştir. Bu makineler, biraz daha düşük kalitede önemli ölçüde daha basit olan ve bilgisayar sistemlerine arkadaşları olarak kullanılmak üzere esas olarak tasarlanmış Endüstriyel video ve diğer düşük maliyetli, ancak yüksek kalitede kullanır. UVW güverteleri çok sınırlı ön panel kontrolleri ve sadece isteğe bağlı uzaktan kumanda ile TBC mevcut Zaman Tabanı Düzeltici (TBC) kontrolü ile. Bunlar UVW-1800, bir çok popüler düzenleme VTR (ve refakatçi UVW-1600 düzenlemek VTP) ve non-düzenleme UVW-1400 VTR ve UVW-1200 VTP tarafından temsil edilmiştir. UVW-100 (ve daha sonra 100B) tek parça kamera UVW dizi yuvarlanır.
Betacam ve Betacam SP teyp kaseti kabukları üreticisine bağlı olarak renk değişiyordu. Birçok şirket bazen kendi üretim, bazen yeni markalı, Betacam bantlar sattı. Fuji Maxell, Ampex ve 3M sadece büyük markaların bazıları bunlar idi.
Ampex, Thomson SA ve Philips, her 1980’li ve 1990’lı yıllarda çeşitli zamanlarda Sony VTR’ler ve kameralar bazı OEM sürümlerini rebranded sattı. Diğer isim levhaları dışında, bu modeller Sony modelleri aynıydı.

betacamsp

Digital Betacam

Digital Betacam L bandı
İlk,% 100 sıkıştırılmamış D1 biçiminde önemli ölçüde daha az maliyet ise (yaygın Digibeta, D-Beta, DBC veya sadece Digi olarak anılacaktır) Dijital Betecam, O Betacam ve Betacam SP hem de yerini 1993de başlatıldı. S bantlar kadar 124 dakika 40’a kadar çalışma süresi dakika ve L bantları mevcuttur.
Digital Betacam formatında kaydeder 2.34-to-1 DCT sıkıştırılmış dijital komponent video sinyali 10-bit YUV 4: 2: bir bit hızında NTSC 2 örnekleme (720 × 486) veya PAL (720 × 576) çözünürlük 90 Mbit / s artı sıkıştırılmamış 48 kHz / 20 bit PCM kodlanmış dijital ses dört kanal. Beşinci bir analog ses cueing için uygun olan, ve bir doğrusal zaman kodu parça, aynı zamanda bant kullanılır. Bu yayın televizyon kullanımı için popüler bir dijital video kaset biçimidir.
Benimsenmesini destekli bir diğer önemli unsur Digital Betacam kontrolü SDI koaksiyel dijital bağlantı Sony’nin uygulaması oldu. Tesisler pahalı bir yeniden yükleme taahhüt gerek kalmadan mevcut koaksiyel kablo üzerinde dijital sinyalleri kullanarak başlayabilir.

Digital_betacam_tape_(6498609085)

Betacam SX

Betacam SX S bant
Betacam SX Digital Betacam ucuz bir alternatif olarak konumlandırılmış 1996 yılında tanıtılan Betacam SP dijital versiyonudur. 48 kHz 16 bit PCM ses dört kanal ile birlikte, Profil @ ML sıkıştırma MPEG 4:2:2 kullanarak video saklar. Tüm Betacam SX ekipman Betacam SP kasetleri ile uyumludur. S bantları 62. dakikada bir kayıt süresi vardır ve 194 dakikaya kadar L bantlar kaydeder.
Betacam SX sistemi Betacam ve Betacam SP kasetleri  haber toplama operasyonlarında, çok başarılı oldu. Onlar analog ve dijital oynatma başlarını hem içerdiğinden böyle DNW-A75 veya A50-DNW gibi bazı Betacam SX kontrolleri, doğal, birbirinin analog bantlardan oynamak ve çalışmayla olabilir.
Bu biçim sadece 18 Mbit / s yaklaşık 180 Mbit 10:1 video sinyalini sıkıştırır. Alternatif kare bant üzerinde IBIB sekansına yol açan, MPEG I-çerçeveleri ve B-çerçeveleri olarak depolanan hafif zamansal sıkıştırma kullanımı ile elde edilmektedir.
Birlikte Betacam SX ile, Sony diğerine bant ve aynı güvertede diske kayıt, ve yüksek hızlı dublaj hem kullanımına izin veren, hibrit kaydediciyi tanıttı. Bu online düzenleme hızlandırmak için, hem de televizyon stüdyosu uygulamaları için video kafalar giymek kaydetmek için tasarlanmıştır.
Betacam SX ayrıca her bir kaset üzerinde kaydedilmiş işaretleri bakarak

Kup lasix bez recepty

, bant hızlı tarama için her sahnenin işaretleme ve operatöre özelliklerini gösteriyor sağlayan iyi bir atış işareti özelliği bulunmaktadır.
Kendilerini genellikle kaydedenlere ses çoğu tarafından kabul edilen kameralar, bilgisayar işlem gücü ve daha sonraki üretilen ısı miktarı makul bir sıcaklıkta Kamerayı sabit tutmak için kullanılan soğutma fanları  operasyonda oldukça gürültülü olmasını sağlar.
Betacam SX bant kabukları parlak sarı, ama SX kayıtları da analog Betacam SP kasetleri kaydedildi bulundu olabilir. Tabi SX kayıt ile böyle bir Betacam SP bant Betacam SP’ye takılırsa, hiçbir resim veya ses görünmeyecektir.
Betacam SX makineleri üretim dışarıya gitmesine rağmen, bu biçim de hala CNN, Kanada’nın CBC ve CTV, Atlanta WSB-TV, San Diego’nun KFMB-TV ve KNTV San Francisco Bay Area NBC’nin operasyonları ve dahil olmak üzere birçok haber toplama operasyonlarında, tarafından kullanılır KSTS. Birçok haber arşivleri hala SX bantlar içerir. 2011 yılının Ağustos ayında, Betacam SX bantlar Trablus’ta Muammer Kaddafi’nin yeraltı stüdyoda bulundu. CNN muhabiri Sara Sidner CNN hala kasetleri aynı tip kullanır.

sx

MPEG IMX

MPEG IMX Digital Betacam formatının 2001 yılında gelişmedir. 30 Mbit 6:1  40 Mbit 4:1 veya 50 Mbit 3.3:1  30 Mbit  6:1 Dijital video sıkıştırma Betacam SX daha yüksek bit hızında H.262 / MPEG-2  kodlamayı kullanır. Diğer birçok MPEG-2 uygulamalarının aksine, IMX kullanır kare içi sıkıştırma. Ayrıca, IMX her çerçeve video kaset üzerine kayıt kolaylaştırmak için bayt aynı tam boyutuna sahip olmasını sağlar. IMX formatında kaydedilen video ses ve zaman kodu parçanın sekiz kanallı, CCIR 601 spesifikasyonu ile uyumlu değildir. Dijital Betacam gibi bir analog ses (işaret) parça yoksun, ancak oynatma için kullanılırsa kanalı 7 olarak okuyacaktır. Bu biçim “MPEG D10 akarsu” olarak SMPTE 365 milyon ve SMPTE 356M olarak standardize edilmiştir.
Onun IMX VTR ile Sony SDTI ve e-VTR dahil olmak üzere bazı yeni teknolojileri tanıttı. E-VTR teknolojisi aynı veri VTR kendisi bir ethernet arayüzü yoluyla IP üzerinden taşınır ve izin vererek bu uzanır ise SDTI, ses, video, timecode ve tek koaksiyel kablo ile taşınacak uzaktan kumanda fonksiyonları için izin verir.
Tüm IMX VTR gibi MSW-M2000P/1 olarak yerel çalma Betacam SX bantlar ve bazı kasetleri Dijital Betacam geri çalabilen yanı sıra analog Betacam ve Betacam SP kasetleri vardır, ancak bunlar sadece kendi ana IMX kasetlere kayıt yapabilir. S bantlar 60 dakikaya kadar kapasiteye sahip bulunmaktadır, ve L bantlar 184 dakikaya kadar uzunluktadır. Bu değerler 525/60 deste içindir, ancak 625/50 içinde uzatacaktır. Etiket kendisi belirler gibi bir 184 dakikalık bir bant, 220 dakika kaydedecektir.
IMX makineleri Betacam SX aynı iyi atış işareti işlevi bulunmaktadır.
MPEG IMX kasetleri sessizdir ve yeşil renktedir.
2003 yılında ortaya çıkan XDCAM biçimi, Professional Disc üzerine MXF kapta MPEG IMX video kayıt sağlar.

spd_20140204152859_b

HDCAM / HDCAM SR

1997 yılında tanıtılan HDCAM, kullanarak, Betacam form faktörü mevcut ilk HD formatında olan bir 8-bit DCT sıkıştırılmış 3: 1: 1 Kayıt, 1440 × 1080 1080i uyumlu düşürülerek çözünürlük ve ekleme 24p ve 23.976 PsF modlarında Daha sonra modellere. HDCAM kodek olmayan kare piksel kullanır ve böyle kaydedildi 1440 × 1080 içerik çalma 1920 × 1080 altörneklenmez olarak. Kaydedilen video bitrate 144 Mbit / s. AES / EBU 20-bit / 48 kHz dijital ses dört kanal vardır.

HDW-D1800

Betacam Hakkında Bilgiler
WhatsApp chat