Bize Ulaşın

Bu ürünü oyla !

Listemize ve listelerimize filmler eklemek için mail atabilirsiniz. Yeni listeler oluşturup mail gönderirseniz yayınlayabiliriz.


1-Ağrı ve Dağ – Hasan Serin

Ağrı Dağı’nın eteklerinde bir köy. Zorlu kış, köy ve aile koşullarında okula gidip eğitim görmeye çalışan bir kız çocuğunun ve köy ahalisinin bir günü gözler önüne serilmektedir.

Orjinal Ad: Ağrı ve Dağ

Yönetmen: Hasan Serin

Yıl:2013

Ülke:Türkiye

Dakika:14 dk.

Ağrı ve Dağ - Hasan Serin


2-Termik İstemeyük – Caner Özdemir

Termik Santrale karşı, Gerze halkının vermiş olduğu mücadeleyi konu alan belgesel filimdir.

Ağustos 2009 yılından bu yana Gerze halkı, santralin kurulması planlanan alanda olası bir sondaj çalışmasına karşın 24 saat nöbet tutmaktadır. Köyde kurulan direniş çadırında gündüzleri kadınlar nöbet tutarken, geceleri ise bu nöbeti erkekler devralıyor. Gerze halkı belediye başkanından köylüsüne varana kadar bir bütün halinde kenetlenerek yaşam alanlarını korumak için maddi ve manevi fedakarlık göstermişlerdir. Üç yıllık süreç içerisinde santralin kurulması planlanan alana 5 Eylül 2011 tarihinde termikçi şirketin köye asker ve polis sokarak sondaj çalışması yapmaya çalışması ile saatler süren bir mücadele gerçekleşmiştir. Bu mücadelenin sonunda halk sondaj çalışmasını engellemiştir. Şirketin Gerze’den tabelası kalkana kadar Gerze halkı mücadeleyi bırakmayacaktır…

Yönetmenin Diğer Filmleri

1.Rutin…(2011)

2.Pardon(İKSV Tasarım Bienali Gösterim, 2012)

3.Termik İstemeyük(Belgesel Film, 2012)

– 1.En Kuzey Fener Belgesel Film Festivali, Özendirme Ödülü, 2012

– 1.En Kuzey Fener Belgesel Film Festivali, Gösterim, 2012

– 12.Frankfurt Türk Film Festivali, Gösterim, 2012

4.Termik İstemeyük(Televizyon Haberi, 2012)

– Aydın Doğan Vakfı, 24.Genç İletişimciler Yarışması, Görsel Dal/Televizyon Haberi, 3.lük Ödülü, 2012

– Aydın Doğan Vakfı, 24.Genç İletişimciler Yarışması, Görsel Dal/Televizyon Haberi, Gösterim, 2012

Yönetmen: Caner Özdemir

Yıl: 2012

Ülke: Türkiye

Dakika: 24 dk.

Dil: Türtçe

Alt Yazı: İngilizce


3-Hey Geçti – Eda Elif Tibet

Konar göçer yaşam tarzını halen sürdüren ve bu sayede hayvancılıkla geçinen Gök ailesine yakın perspektiften bakan belgeselin yönetmenliğini Eda Elif Tibet üstleniyor.

Sarıkeçili yörüklerin geleneksel kültür mirasını odağına alan yapım, Anadolu’da halen süren göçer kültürünün bölge coğrafyasına etkisini de gözler önüne seriyor. Bir ailenin göç edişine eşlik ederken, aynı zamanda insan ve doğa etkileşimleri de beyazperdeye yansıyor. Film Doğa Derneği’nin Doğa Kültürü Projesi kapsamında hayata geçirilen bir proje.

Orjinal Ad:Hey Geçti

Yönetmen: Eda Elif Tibet

Yıl: 2014

Ülke: Türkiye

Dakika: 48 dk.

Hey Geçti - Eda Elif Tibet


4-Sözcüklerin Ötesinde – Öykü Yağcı

“Sözcüklerin Ötesinde”, Karadeniz’deki farklı dil ve lehçelerin peşinden giderken, sözcüklerin ötesine taşınan ortak bir mirası, Karadeniz doğasının eşsizliğini geleneksel türküler ve destanlarla aktarmaya çalışıyor.
Sık orman dokusunun ardına gizlenmiş ahşap evlerde yaşam, kendi ritminde sürüyor. Ne kadarını görüyoruz? Sonsuzluğa uzanan yaylaların ardında bambaşka bir dil, lehçe konuşuluyor. Ne kadarını anlıyoruz? Dağlarda yankılanan tulum sesleri, boylu boyunca kuzeye yayılıyor. Ne kadarını duyuyoruz? “Sözcüklerin Ötesinde”, Doğu Karadeniz doğasını, insanını ve kültürünü en yalın haliyle, sözcüklerin ötesinde bir anlatımla sunuyor. Lazca’dan Hemşince’ye, Romeika’dan ıslık diline uzanan renkli bir dünya, bölge insanının özgün ifadeleriyle soluk alıyor. Yağmurun sesi, bazen bir kemençeye eşlik ediyor, bazen de dağlara, nehirlere adanan, tanıdık ama bilmediğimiz bir dilde ve lehçede söylenen eski bir destana… “Sözcüklerin Ötesinde”, bugün HES’lerin gölgesine hapsedilen Türkiye’nin yağmur ormanlarına ve onun silinmeye yüz tutmuş “dil”lerine giden patikayı Karadeniz’de arıyor.

Ödüller

15. Boston Türk Festivali Belgesel ve Kısa Film Yarışması Mansiyon ödülü (2010)

15. Boston Türk Filmleri Festivali (2010) Göttingen International Ethnographic Film Festival

 Yönetmen: Öykü Yağcı

Yıl: 2010

Ülke: Türkiye

Dakika: 39 dk.

Dil: Türkçe

Alt Yazı: İngilizce


5-Eksi / Artı  –  Alper Dalkılıç

Alper Dalkılıç, 2011’de ilk kez uluslararası bir ultra maratona katılır, ancak finiş çizgisine ulaşamaz. Bunu bir başarısızlık değil, bir eğitim olarak kabul eden Dalkılıç, 2012 için 4 büyük çölü -Atacama, Gobi, Sahra ve Antarktika- aşarak Grand Slam unvanını alan ilk Türk olmaya karar verir. Belgesel, Dalkılıç’ın bu zorlu mücadelesinden izlenimlerini anlatmaktadır.

Alper DALKILIÇ , 4 çöl maratonu süresince koşularını TEMA’ nın MEŞELER YUVA ARIYOR PROJESİ yararına ÇÖLLERDE KOŞALIM AMA ÇÖLLERDE YAŞAMAYALIM sloganı ile gerçekleştirmiştir. Dalkılıç’ ın yeni projeleri arasında sunum, sergi ve kitap yer almaktadır. Yeni ultra maratonlar, tırmanışlar 2013 senesi için planlanmaktadır.

Yönetmen: Alper Dalkılıç

Yıl: 2013

Ülke: Türkiye

Dakika: 20 dk.

Dil: Türkçe

Alt Yazı: İngilizce


6-Demir Atlı Adam – Gürkan Genç

Film 3 Nisan 2010 – 7 Mart 2011 tarihleri arasında Gürkan Genç’in bisikletle 11 ayda 12.500 km pedallayarak bitirdiği Türkiye-Japonya turunun rotasını beyaz perdeye taşımaktadır.

Gürkan Genç, 2010 yılının Nisan ayında Samsun’dan bisikletiyle yola çıktı. Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan Çin, Moğolistan ve Güney Kore rotasını takip ederek Japonya’ya ulaştı. Samsun’dan Tokyo’ya uzanan ve 11 ay süren bisiklet yolculuğunda Gürkan, tam 12.500 km pedal çevirdi. “Doğa İçin Pedalla” adını verdiği bu projesinde pek çok ilke imza attı:

Yönetmen: Gürkan Genç

Yıl: 2011

Ülke: Türkiye

Dakika: 25 dk.

Dil: Türkçe

Alt Yazı: İngilizce


7-Düşlere Uzanan Patikalar – Hande Odabaşoğlu

Belgesel Caner Odabaşoğlu, Emre Tok, Bakiye Duran, Faruk Kar ve Fırat Kara’nın Fransa Mont Blanc’da katıldıkları ve zorlu ülkemizi başarıyla temsil ettikleri ultra maraton yarışmanın belgeselidir.

2011 yılı Ağustos ayında Fransa’da Mont Blanc dağı eteklerinde gerçekleşen UTMB yarışlarından 110km.lik ve 30 saat zaman sınırlı TDS parkuruna katılan 5 Türk sporcunun zorlu hikayesidir. Hava şartlarının sertliği sebebiyle yarış sırasında parkur yetkililerce değiştirilerek 119km.ye çıkartılmıştır. Toplam çıkılan ve inilen mesafe 7100m.dir. Güçlü sporcuların gecenin çetin yıpratıcılığına yenik düştüğü yarışta tek hedef yarışı bitirebilmektir. Düşlere Uzanan Patikalar, Savoy Dükü’nün İzinde 5 Türk, Caner Odabaşoğlu, Emre Tok, Bakiye Duran, Faruk Kar ve Fırat Kara’nın ülkemizi başarıyla temsil ettikleri bu zorlu yarışmanın belgeselidir.

Yönetmen: Hande Odabaşoğlu

Yıl: 2012

Ülke: Türkiye

Dakika: 53 dk.

Dil: Türkçe

Alt Yazı: İngilizce

Düşlere Uzanan Patikalar - Hande Odabaşoğlu


8-Geyikbayırı – Öztürk K. Kayıkçı

Kaya tırmanıcıları Antalya’nın Geyikbayırı köyüne 1999 yılında gelir ve bu sporu başlatırlar. Yerel halk bu kişilerin kayalarda hazine aradıklarını düşünür. Sonraki yıllarda bu sporun katkısıyla canlanan ekonomileri, tırmanıcıları da kabullenmelerini sağlar. Geyikbayırı artık köye yerleşen şehirli tırmanıcıları ve gelişen turizmiyle farklı bir yerdir.

Yönetmen: Öztürk K. Kayıkçı

Yıl: 2012

Ülke: Türkiye

Dakika: 28 dk.

Dil: Türkçe

Alt Yazı: İngilizce


9-Kaçkarlarda Dört Mevsim – Kemal Alptekin

Küresel ölçekte olağanüstü doğası ve biyolojik çeşitliliği tehdit altında olan ve bir sıcak nokta olan Kaçkar Dağları’nı korumak amacıyla gerçekleştirilen gayretleri konu alan film gibi aynı zamanda Kaçkarlar’da mevsimleri takip ederek yaban hayatın sunduğu güzellikleri belgeliyor.

Avrupa Birliği, TEMA Vakfı ve Proje Ortakları birlikte uyguladıkları Kaçkar Dağları Projesi ile bölgede doğayı koruyarak kalkınmanın mümkün olduğunu çalışmalarıyla ortaya koydu. Dünya’nın biyoçeşitlilik açısından kuzeydeki en sıcak noktası Kaçkarların barındırdığı biyolojik çeşitliliği ve yaban hayatını korumak amacıyla 2007 yılında başlatılan proje, en çağdaş araştırma yöntemlerini uygulayarak Kaçkar Dağları’nın doğal değerlerini keşfetti. Bir yandan ilgili kamu kurumlarıyla birlikte bu değerleri koruyacak ve artıracak araçları geliştirirken, diğer yandan yöre halkına da bu değerlere sahip çıkarak gelirlerini artırmanın yollarını gösterdi. Yürütülen envanter çalışmalarıyla Türkiye için yeni bir bitki türü keşfedildi, yalnızca Türkiye’de bulunan ve nesli tehlike altında olan onlarca bitki ve hayvan türü, doğal yaşlı ormanlar, anıt ağaçlar saptandı. Proje kapsamında Türkiye’de ilk kez Vaşak görüntülenirken, bozayılar uydu vericileri ile takip altına alındı. Sadece Yusufeli’nin kelebek varlığının İngiltere’nin beş katı olduğu dünyaya ilan edildi. Film bu çalışmaları Kaçkarlar’da mevsimleri takip ederek ve yaban hayatın sunduğu güzellikleri anlatarak belgeliyor. Belgesel, festivalimizde Türkiye prömiyerini gerçekleştirecektir.

Yönetmen: Kemal Alptekin

Yıl: 2011

Ülke: Türkiye

Dakika: 68 dk.

Dil: Türkçe

Alt Yazı: İngilizce


10-Kar Beyaz – Selim Güneş

Sabahattin Ali’nin “Ayran” adlı öyküsünden uyarlanmış olan film, küçük Hasan’ın bir gününü anlatmaktadır.

Hasan, küçük bir dağ köyünde yaşayan on iki yaşında bir çocuktur. Babası cezaevinde, annesi ise kasabada bakıcılık yapmaktadır. İki küçük kardeşine bakmak zorunda olan küçük Hasan eve ekmek alabilmek için yol kenarında ayran satmaktadır. Yine bir kış günü sabah erken vakit, ayran dolu güğümünü yüklenir ve yol kenarındaki çay ocağına gider… “Kar Beyaz” Hasan’ın ayran satmaya çalışırken yaşadıkları ve etrafındaki insanların hayatla ve kendileriyle hesaplaşmaları üzerinedir. Selim Güneş, küçük bir çocuğun yaşam mücadelesinden bir günlük kesitle ayrılıklar, hasretle bekleyişler, özlemler, pişmanlıklar ve her şeye rağmen insan yaşamında var olan umudu anlatıyor.

ULUSAL ÖDÜLLER
44. Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödülleri – “En İyi Film Müziği Ödülü – Mircan”
22. Ankara Uluslararası Film Festivali ;
– Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü
– Umut Veren Senaryo Yazarı Ödülü – Selim Güneş
– En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü – Sinem İslamoğlu
47. Antalya Altın Portakal Film Festivali – En İyi Film Müziği Ödülü – Mircan
24. Singapur Uluslararası Film Festival
9. Almaata Uluslararası Film Festivali
33. Moskova Uluslararası Film Festivali
15. Sofya Uluslararası Film Festivali
46. Chicago Film Festivali
30. İstanbul Film Festivali
22. Ankara Uluslararası Film Festivali
47. Antalya Altın Portakal Film Festivali

Yönetmen: Selim Güneş

Yıl: 2010

Ülke: Türkiye

Dakika: 100 dk.

Dil: Türkçe

Alt Yazı: İngilizce


11-Kara Kar – Seyid Çolak
Bir köyde babasıyla birlikte yaşayan Furkan

http://bethang.org/images/pharmacy/behandeling/constipatie/index.html

, vücudunun belden aşağısını hareket ettirememektedir. Babası ise yetiştirdiği hayvanlardan elde ettiği gıda maddelerini en yakın ilçede satarak geçimlerini sağlamaktadır. Furkan eğitimine devam etmek istemekte ve hayalini kurduğu büyük evi babasıyla birlikte kartondan da olsa bitirmeye çalışmaktadır. Okul ilçede olduğu için de baba oğul her gün yorucu bir yolculuğa çıkmaktadır. Yine bir gün okula gitmek için yola çıkan baba-oğul şiddetli bir kar fırtınasına yakalanır.

Ödüller

Uluslararası EgeArt Kısa Film Festivali: En İyi Film
Uluslararası Engelsiz Film Festivali: En İyi Film
Erciyes Film Festivali: Seyirci Beğeni Ödülü

4. Uluslararası EgeArt Kısa Film Festivali

2. Uluslararası Engelsiz Film Festivali
5. Erciyes Film Festivali
65. Cannes Film Festivali
62. Uluslararası Berlin Film Festivali (Almanya)
18. Lessinia Film Festivali (İtalya)
1. International Peace & Love Flim Festival (İsveç)
48. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali
24. Uluslararası İstanbul ısa Film Festivali
1. Los Angeles Türk Film Festivali (USA)
12. ODTÜ Film Festivali
32. İFSAK Belgesel ve Kısa Film Festivali
1. Ayvalık Kısa Film Festivali
2. Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali
10. Çevre Film Festivali
2. Dikili Film Festivali
1. İHH Beyaz Güvercin Film Festivali

Yönetmen: Seyid Çolak

Yıl: 2011

Ülke: Türkiye

Dakika: 19 dk.

Dil: Türkçe

Alt Yazı: İngilizce


 12-Lübbey’i Bekleyenler – Özer Kesemen

İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı, ve tarihinin Roma dönemine dayandığı iddia edilen, terkedilmiş, yok olmaya yüz tutmuş ve içinde sadece bir avuç yaşlı insanın yaşadığı Lübbey köyünün hikayesidir.
Yönetmenin Diğer Filmleri:

• Cefr – 2011

• Say – 2012

• Lübbey’i Bekleyenler – 2012

Yönetmen: Özer Kesemen

Yıl: 2012

Ülke: Türkiye

Dakika: 14 dk.

Dil: Türkçe

Alt Yazı: İngilizce


13-Maya – Rodi Yüzbaşı

“Doğu” da insanlar, onları bir arada tutan değerleri, masalların ve ezgilerin içine taşırdı. Boşalan köylerle birlikte geçmişle bugün arasındaki yegane köprüler olan dengbejler, masal anlatıcıları da kaybolmaya yüz tuttu. Onların hafızlarında saklı tuttuğu şeyler birlikte yaşayabilme kültürün mayasıydı.
Maya belgeseli Türkiye’nin en doğusunda ki köylerden birinin bir yıllık yaşam döngüsüne dairdir.
Yönetmenin Diğer Filmleri:

• Mezra Ezidiya – 2009

• Miraz – 2010

• Maya – 2012

Yönetmen: Rodi Yüzbaşı

Yıl: 2012

Ülke: Türkiye

Dakika: 17 dk.

Dil: Kürtçe

Alt Yazı: İngilizce , Türkçe


 14- Palandöken’de İki Parça Tahta – Aygün Filiz

Son yıllarda büyük bir kış sporları merkezi olma yolunda adımlar atan Erzurum’da o yıllarda gençler ellerine geçirdikleri 2 parça tahtayı kayak gibi kullanarak harikalar yaratıyorlardı. Orhan Barışık, Fevzi Tosun ve Metin Gez anılarıyla albümlerindeki fotoğraflarla bizleri o yıllara götürüyorlar. Kiremitiktepe’de şimdi yükselen Avrupa’nın en yüksek atlama kulesinin hemen yanı başında o yıllarda küçük ahşap bir rampa vardı. Malzeme ve tesis olmazsa kayak olmaz gibi görünse de bu kahramanlar 2 parça tahtayı ayaklarına geçirerek birçok ilke imza atmışlardı.

Yönetmen: Aygün Filiz

Yıl: 2011

Ülke: Türkiye

Dakika: 61 dk.

Dil: Türkçe

Alt Yazı: İngilizce


 15- Yaşamak Da Güzel Yaşatmak Da – Kağan Kiriş

2009 yılında 8 İDADİK sporcusu Ağrı Doğubayazıt’tan İzmir’e bir bisiklet yolculuğu yaptılar. Yolculuk esnasında da rota üzerinde bulunan; ‘’ Ağrı, Esence, Erciyes, Hasan, Sultandağı ve Bozdağ’a tırmandılar.

Ekip bu sefer İstanbul’dan yola çıkarak 2500 km’lik etabı bisikletle katederek yine yolda tırmanışlar yaparak Fransa Mont Blanc’a varmayı hedefliyor. 30 gün süren yolculukta ekip güzergâh üzerindeki ülkelerin önemli zirvelerine tırmanış gerçekleştirmeyi de planlıyor. Projenin bir diğer güçlü yönü ise organ bağışına dikkat çekmek ve bu konuda insanları duyarlı olmaya davet etmek. Bunun için iki slogan ile yola çıkıyorlar. ‘’Yaşamak da güzel yaşatmak da’’ ve ‘’Hayata Dönüşüm Yolunda Pedalla Avrupa Zirveleri’’.

Yönetmen: Kağan Kiriş

Yıl: 2012

Ülke: Türkiye

Dakika: 44 dk.

Dil: Türkçe

Alt Yazı: İngilizce


 

16-Yer Bize Çimen Verdi – Ulaş Temur

Belgesel, Batı Toroslarda bulunan Yukarı Köprüçay Havzası’ndaki yaşamı ve kendi kendine yetebilen bir kültürü ele alırken, bölgede yakın bir tarihte yaşamış Hasan Demir’in hikayesinin gölgesinde, yöre sakinlerinin Havza üzerinde devam den HES ve baraj projelerine ve kendi geleceklerine dair bakışlarını ele alıyor.

Yönetmen: Ulaş Temur

Yıl: 2011

Ülke: Türkiye

Dakika: 53 dk.

Dil: Türkçe

Alt Yazı: İngilizce


17- Yurt – Muzaffer Özdemir

Mimar Doğan hastalığı nedeniyle doktorunun da önerisi ile memleketine seyahate çıkar. Yalnız bıraktığı yurt, bambaşka bir hale dönüşmüştür.

Karamsar ve nevrotik mizaçlı bir mimar olan Doğan İstanbul yakınlarında arkadaşlarıyla kamp yaparken hastalanır. Danıştığı doktoru kendisine seyahat önerir. Sıla özlemiyle çocukluğunun geçtiği fakat uzun yıllardır göremediği memleketine tatile gider. Modern tekno-liberal zihniyet her yeri eşbiçimli hale dönüştürmüş, yeryüzüne yaptığı düşmanlıklar en ücra köşelere kadar sızmıştır. Doğan, zamanın bitip tükenmek bilmediği, dış dünyayı yalnızca kişiliğinin bir uzantısı gibi gördüğü sükûnet halindeki yurdunu boşuna arayacaktır.

Yönetmen: Muzaffer Özdemir

Yıl: 2011

Ülke: Türkiye

Dakika: 77 dk.

Dil: Türkçe

Alt Yazı: İngilizce

Yurt - Muzaffer Özdemir


18- Zefir – Belma Baş

Başına buyruk bir kız çocuğu olan Zefir, yaz tatilini anneannesiyle dedesinin Doğu Karadeniz Dağları’ndaki yayla evinde geçirmekte ve uzaklardaki annesinin gelip onu alacağı günü iple çekmektedir.

Anneannesi ile dedesinin yayla evinde annesini bekleyen Zefir, zamanını anneannesiyle dedesinin gündelik işlerinin yükünü paylaşarak ve kırlarda dolaşarak geçirir. Annesi sonunda beklenmedik bir anda çıkagelir. Ne var ki Zefir’i almaya değil, her zamankinden daha uzun bir yolculuğa çıkmadan önce onunla vedalaşmaya gelmiştir. Oysa Zefir, bir daha ondan ne pahasına olursa olsun ayrılmamaya kararlıdır.

Aldığı Ödüller:

2011 Roma MedFilm Festivali: PiuCulture Jürisi Ödülü
2011 Kazan Film Festivali: En İyi Görüntü ve TÜRKSOY Özel Ödülü
2011 Ankara Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali Uluslararası Yarışma: FIPRESCI Ödülü
2011 Istanbul FF Ulusal Yarışma: En İyi Senaryo Ödülü
2010 Kerala FF: En İyi İlk Film Ödülü
2010 Selanik FF: Sanatsal Başarı Ödülü
2010 Abu Dhabi FF: NETPAC Ödülü
2010 Toronto Film Festivali: “Keşifler” Bölümü (Dünya Prömiyeri)
2010 Tokyo Film Festivali: Resmi Yarışma
2010 Abu Dhabi Film Festivali: Resmi Yarışma
2010 Antalya Altın Portakal Film Festivali: Ulusal Yarışma
2010 Selanik Film Festivali: Resmi Yarışma
2010 Kerala Film Festivali: Resmi Yarışma
2010 Gezici Festival (Ankara, Artvin, Ordu)
2011 Rotterdam Film Festivali: “Parlak Gelecek” Bölümü
2011 Hong Kong Film Festivali: “Global Vision”
2011 İstanbul Film Festivali: Ulusal Yarışma
2011 Seul Kadın Filmleri Festivali
2011 Eskişehir Film Festivali
2011 Artfilmfest (Slovakya): Resmi Yarışma
2011 Manaki Kardeşler Film Festivali-Makedonya
2011 Tallinn Siyah Geceler Film Festivali: “Forum”
2011 Taipei Kadın Filmleri Festivali
Zefir - Belma Baş

Yönetmen: Belma Baş

Yıl: 2010

Ülke: Türkiye

Dakika: 93 dk.

Dil: Türkçe

Alt Yazı: İngilizce


 

 

Dağ Zirvelerinde ve Eteklerinde Çekilmiş 14 Film
WhatsApp chat