Bize Ulaşın

Bu ürünü oyla !

1-Takva

Yönetmen: Özer Kızıltan
Görüntü Yönetmeni: Soykut Turan
Senaryo: Önder Çakar
Oyuncular: Erkan Can
Meray Ülgen
Güven Kıraç
Erman Saban
Settar Tanrıöğen
Engün Günaydın
Yapım Yılı: 2005 Türkiye/Almanya

Konusu: Muharrem

Zithromax Generika Online Bestellen

, kendi halinde yaşamakta, babasından kalan evde tek başına yaşamını sürdürmekte, zamanının çoğunu bağlı olduğu dergâhta ibadetle geçirmektedir.Kendini Allah’ın buyruklarına adamıştır ve bu şekilde günah ve kötülükten sakındığını düşünür.Bağlandığı tarikatta, dünyadan elini eteğini çekmişliği ile dikkat çeken Muharrem, şeyh tarafından tarikatın/dergâhın dünya işlerini yürütmek için ihtiyaç duyduğu adam olarak seçilir.Muharrem böylece tarikatın mali işlerini üstlenir.Tarikata ve şeyhe duyduğu güven ve saygıyla, ayrıca Allah sevgisi-korkusu ile bu göreve itiraz edemeyen Muharrem, ne var ki bu yolla sakınmaya çalıştığı dünya ile daha yoğun bir temasa geçmek durumunda kalır.Rüyalarında para, içki ve kadın eksik olmaz.Her rüyasında aynı kadınla sevişir ve boşalarak uyanır.Dünyevi olan ile uhrevi olan arasındaki çatışmada giderek tükenen Muharrem hızla değişime uğramaya başlar, sakinliğini ve dürüstlüğünü kaybetmeye başlar, akıl gücünü yitirmeye engel olamaz.

Takva-353x500


2-The İmam

Yönetmen: İsmail Güneş
Senaryo: Ömer Lütfi Mete
Oyuncular: Eşref Ziya Terzi
M. Ali Tuncer
Emin Gülsoy
Ahmet Yenilmez
Yapım Yılı: 2005 Türkiye

Konusu: İmam-Hatip Lisesi mezunu olduğunu saklayan hız, motosiklet ve iş tutkunu yurtdışı eğitimli Emre Hacıoğlu (Eşref Ziya) geçmişini unutma ve yeni hayata geçme çabasındadır. Bir gün ölümcül hastalığa yakalanmış lise arkadaşı Mehmet gelir ve Emreden onun yerine köyde imamlık yapmasını ister. Emre, arkadaşını kırmayıp köye gider ve kendini bilgisiz insanların içinde bulur. Film, imam-hatipli bir insanın iç çatışmalarını, kimlik tanımlaması sorununu ve Emre’nin gerçeklerle yüzleşmesini anlatıyor.

9672faee2aa0ed601251a7d1e_a5ba489e49fa25


3-Selam

Yönetmen: Levent Demirkale
Senaryo: Necati Şahin
Oyuncular: Burçin Abdullah
Fatma Karanfil
Yunus Emre Yıldırımer
Emre Karakoç
Hasan Nihat Sütçü
Yapım Yılı: 2013 Türkiye, Afganistan, Senegal, Bosna-Hersek

Konusu: Gittikleri ülkeleri vatanları, karşılarına çıkan farklı renk ve dildeki insanları ise kardeşleri bilen Zehra, Harun ve Adem öğretmenin İstanbul’dan yola çıkışıyla başlıyor film. Haritada yerini dahi bilmedikleri ülkelere giden fedakâr öğretmenlere destek olmak için vatanlarından ayrılan üç öğretmenin öyküsü tamamen yaşanmış hikâyelerden yola çıkılarak beyazperdeye yansıtılıyor. Türkiye’den dünyaya uzanan barış köprüsü kurmak üzere yola çıkan fedakâr öğretmenlerin tek bir gayeleri vardı: Gittikleri ülkelere sıcacık bir Selâm götürmek.

selam


4-Ammar: Cin Tarikatı

Yönetmen: Özgür Bakar
Senarist: Özgür Bakar
Alper Kıvılcım
Oyuncular: Duygu Paracıkoğlu
Eylül Su Sapan
Dilşah Demir
Yapım Yılı: 2014 Türkiye

Konusu: Feride ile sevgilisi, Feride’nin ev arkadaşı ve onunla arasını yapmak istedikleri Barkın’ı hafta sonu tatili için bir dağ evine davet eder. Davetsiz misafir Canan’ın da dahil olmasıyla gergin başlayan yolculuk, birbiri ardına gelişen korkunç olaylar neticesinde içinden çıkılması imkansız bir hâl alır.

ammar-full-indir


5-Büşra 

Yönetmen: Alper Çağar
Senaryo: Alper Çağlar
Bahadır Boysal
Oyuncular: Tayanç Ayaydın
Çiğdem Batur
Enise Ütük
Coşku Cem Akkaa
Hüseyin Özay
Yapım Yılı: 2010 Türkiye

Konusu: Büşra üniversiteden mezun olmuş, muhafazakâr ve varlıklı bir ailenin türbanlı kızı, Yaman liberal bir gazeteci, Ferit ise Büşra’nın ailesinin sıcak baktığı bir damat adayıdır. Alara, Yaman ile ilişkisini kaybetmemek için her şeyi yapabilecek bir genç kadındır.
Tüm farklılıklara rağmen, Büşra ile Yaman arasında özlerinde yer alan benzerliklere göre değer kazanan, naif bir aşk alevlenir.

büşra film


6-Dabbe

Yönetmen: Hasan Karacadağ
Görüntü Yönetmeni: Seyhan Bilir
Senaryo: Hasan Karacadağ
Oyuncular: Ümit Acar
Kaan Girgin
Serdar Özer
Ebru Aykaç
Yapım Yılı: 2005 Türkiye

Konusu: Henüz 2006 yılına girilmemişken, Amerika Birleşik Devletleri’nde sıra dışı intihar olayları baş göstermektedir. Türkiye’de bunlara benzer ilk vaka İzmir ilinin Selçuk ilçesinde meydana gelir. İnternet ile arası diğer insanlara oranla daha iyi olan Tarık, ortada hiçbir sebep yokken feci bir şekilde canına kıymıştır. Tarık’ın yakın arkadaşları Sema, Hande ve Cem komiser Süleyman tarafından sorgulanır ama bir sonuç alınmaz. İlerleyen günlerde Cem’e Tarık’ın adresinden bir elektronik posta gelir. Bir ölünün yaşayanlarla iletişim kurması mümkün müdür? Peki ya başka boyuttan varlıkların birer virüs gibi internet üzerinden bulaşıyor olması? Dabbe’tül Arz ortaya çıkıp, gerçekler hayalle karıştığında imkansız diye bir şey de kalmayacaktır.

dabbe


7-Beyzanın Kadınları

Yönetmen: Mustafa Altıoklar
Görüntü Yönetmeni: Soykut Turan
Senaryo: Mustafa Altıoklar
Nukhet Bıçakçı
Ebru Halıcıoğlu
Oyuncular: Tamer Karadağlı
Levent Üzümcü
Demet Evgar
Yapım Yılı: 2006 Türkiye

Konusu: Pıtrak gibi her yerden fırlayan kesik bacaklar, İstanbul halkını infiale uğratmıştır. Komiser Fatih olaya el koyar. Yardımcısı ise bir seri katil uzmanı olan ve ABD’de özel bir eğitimden geçmiş Doruk’tur. Psikiyatr olan Doruk belki bu vahşi katliamların çözülmesi kapsamanında uzmandır ancak yanı başındaki sorundan bihaberdir. Karısı Beyza bilinç kayıplarıyla baş etmeye çalışmakta ve kayıp zamanlarının izini sürmektedir. Komiser ve psikiyatr seri katil bulmacası içine her gün daha fazla gömülürken, Beyza da nasıl olduğunu anlamasa da kurbanlarla arasında tuhaf bir ilişki fark eder.

beyzanın kadınları


8-İtirazım Var

Yönetmen: Onu Ünlü
Görüntü Yönetmeni: Vedat Özdemir
Senaryo: Onur Ünlü
Sırrı Süreyya Önder
Oyuncular: Serkan Keskin
Hazal Kaya
Önder Erkan
Büşra Pekin
Osman Sonant
Yapım Yılı: 2014 Türkiye

Konusu: Selman Bulut, bir zamanlar antropolojiyle ilgilenmiş eski bir boksör, şimdilerdeyse bir camide görev yapan sıradışı bir imamdır. Bir gün camide namaz kıldırdığı sırada caminin içi silah sesleriyle yankılanır. İçeride bulunan kişilerden biri yere yığılır ve hayatını kaybeder. Olay yerine gelen polis ilk delilleri toplar ve araştırma süreci başlar. Selman Bulut bu olay sonrasında harekete geçer ve şüphelendiği kimi kişi ve durumların üzerinden davayı çözmeye karar verir. Her ipucu işleri beklemediği bir noktaya götürür ve olaylar gittikçe daha gizemli bir hal almaya başlar.

itirazım var


9-İnanç Odası

Yönetmen: Serdar Gözenekli
Görüntü Yönetmeni: Sercan Sert
Senaryo: Hamdi Koç
Sinan Çetin
Oyuncular: Burcu Biricik
Uğur Biçer
Kenan Baydemir
Onur Uysal
Caner Toprak
Yapım Yılı: 2013 Türkiye

Konusu:  Bir hücre evinde yaşayan dört genç, insanlığın gidişatını iyi yönde etkileyeceklerini düşündükleri bir eylem planı içerisindedirler. Planlarına göre bir canlı bomba eylemine imza atacaklar ve belki de yüzlerce kişinin ölümüyle sonuçlanacak bu olay sonrasında bir şeyler değişmeye başlayacaktır. Bu şekilde düşünerek vicdanlarını ferah tutmaya çalışmaktadırlar. Eylem günü gelir ve eylem anına iki saat kala, polis olduğundan şüphelendikleri bir simitçiyi yakalayıp evlerine getirirler. Bu andan itibaren onları, hem içerisinde bulundukları durumu hem de kendi inançlarını sorgulayacakları anlar beklemektedir.

inanç odası


10-Girdap

Yönetmen:Talip Karamahmutoğlu
Senaryo: Talip Karamahmutoğlu
Onur Aydın
Oyuncular: Selçuk Yöntem
Ali Sürmeli
Ufuk Bayraktar
Emre Canpolat
Eda Özerkan
Yapım Yılı: 2008 Türkiye

Konusu: İstanbul Üniversitesi’ni kazanan Umut, Antalya’dan gelip okul kaydını yaptırdıktan sonra; kantindeki ilanlar yoluyla kiralık bir ev ve iki ev arkadaşı bulur. İki arkadaşıyla birlikte paylaştığı öğrenci evinde yaşadığı bazı mistik, doğa üstü olaylar; Umut’un bilgilenme kaynaklarını çeşitlendirdiği gibi, bu donanım farklılığı onun arkadaş çevresini ve yaşam tarzını da değiştirir. Karşılaştığı metafizik olaylarla başa çıkmanın bir yolu olarak; ibadetlerle ve ritüellerle örülü daha dini bir hayat tarzını seçen Umut için başlangıçta her şey iyi gitmektedir. Fakat, bilgilenme kaynaklarının onu götürdüğü yer “Siyasal Ümmetçi” bir çevre olunca; Umut’un da dini yaşantısı, yalnızca ibadetlerle sınırlı kalmayıp “siyasallaşır” ve o artık bir “fundamentalist” olur. Bu başkalaşım kahramanımızı; başlangıçtaki arkadaş çevresinden, kız arkadaşından ve son olarak da (seçimi sebebiyle çatıştığı) ailesinden koparır, uzaklaştırır. Başlangıçta ve camiye gittiği günlerde sevgi ve hayat dolu olan Umut; siyasallaştıktan sonra, kin ve nefretin donattığı saldırgan bir kişiliğe bürünmüştür. Bu ruh ve düşünce halinin Umut’u götürdüğü son; “intihar eylemcisi” olmaktır.

girdapposterx


11-Musallat

Yönetmen: Alper Mestçi
Görüntü Yönetmeni: Feza Çaldıran
Senaryo: Alper Mestçi
Güray Ölgü
Oyucular: Burak Özçivit
Biğem Karavus
Kurtuluş Şaşiroğlu
İbrahim Can
Sedat Kalkavan
Selma Kutluğ
Meral Koro
Ecem Cansu Aktay
Yapım Yılı: 20707 Türkiye

Konusu: Suat ve Nurcan aynı köyde büyümüş ve birbirlerini çok sevmiş iki gençtir. Güzelliği ile hemen fark edilen Nurcan, yakışıklı Suat’la beraber herkesin her zaman gıpta ettiği bir çift olmuştur. Bulundukları köyde büyük bir mutluluk ve huzur içinde yaşayan Suat ve Nurcan evlilik kararı aldığında ise bu aşka başka bir alemden bir varlık musallat olur. Kendilerini ve çevrelerini etkileyen olaylar hiçbir açıklaması olmayacak şekilde gelişir.

musallat


12-Muska

Yönetmen: Özkan Çelik
Senaryo: Özkan Çelik
Serhan Nasırlı
Oyuncular: Kutay SAndıkçı
Petek Kırboğa
Gökcan Gökmen
Meriç Aral
Cenk Dinçsoy
Yapım Yılı: 2014 Türkiye

Konusu: Hayatında ters giden birçok olay sonucunda kalacak bir yer bulamayan köşe yazarı Celal, geçici olarak bir pansiyona yerleşir. Ancak gerek pansiyonun gizemli görüntüsü, gerekse sahibi Aliye Hanım’ın anlaşılmaz hareketleri Celal’i tedirgin etmeye başlar. Pansiyonda kalmaya devam ettiği sürece başına garip olaylar gelmeye devam edecektir.

muska-kapak


13-Büyü

Yönetmen: Orhan Oğuz
Senaryo: Şafak Güçlü
Servet Aksoy
Oyuncular: Özgü Namal
Okan Yalabık
İpek Tuzcuoğlu
Serhat Tutumluer
Ece Uslu
Yapım Yılı: 2004 Türkiye

Konusu: Lanetli olduğuna inanılan bir köye araştırma yapmak için bir grup arkeolog gelir. Lanetin sebebi bundan tam yedi yüz yıl öncesine dayanmaktadır. Kız çocuklarının uğursuzluğuna inanan köy halkı hepsini öldürür. Sadece bir baba kızına kıyamaz ve yaşlı bir kadın ona büyü yapar.Ayşe ve ekibi Artuklu Kralı Sultan Salih’ e ait bir kitabı aramaya başlarlar. Zeynep, Ayşe’ nin çok yakın bir arkadaşıdır ama duygularını engelleyememiş ve yıllardan beri arkadaşının kocası Tarık’ a bir aşk beslemiştir. Zeynep’ in bu aşkı lanetin yıllar sonra tekrarlanmasına sebep olur. Büyücüye giden Zeynep, Tarık’ı elde etmek için yardım ister. Ama büyü yenilenir ve kötü cinler ekibe korku dolu günler yaşatmaya başlayacaktır.Oyuncuların bile çekimler sırasında ürkmüş olduğu söylenen filmin afişinde, Kuran’dan bazı ayetler de kullanılmış

büyü

İnançların Sinemaya Yansıdığını Gösteren 13 Film
WhatsApp chat