Bize Ulaşın

Bu ürünü oyla !

1-İstanbul Kanatlarımın Altında

İstanbul Kanatlarımın Altında, yönetmenliğini Mustafa Altıoklar’ın yaptığı, 1996 yılı yapımı bir Türk filmidir. Filmin müzikleriniTuluyhan Uğurlu yapmıştır. Filmin müziği Kaset ve CD olarak yayınlanmış olup filmden daha çok ses getirmiştir.

Filmde, 17. yüzyılda Osmanlı Devleti’nin IV. Murat döneminde, dünya tarihinde uçmaya teşebbüs eden ilk kişi olarak giren Hezarfen Ahmet Çelebi’nin Galata Kulesi’nden uçması anlatılır.

Oyuncular: Ege Aydan (Hezarfen Ahmet Çelebi) Okan Bayülgen (Lagari Hasan Çelebi) Beatriz Rico (Franceska) Tuncel Kurtiz (Topal Recep Paşa) Haluk Bilginer (Evliya Çelebi)

Yönetmen: Mustafa Altıoklar

Ödüller: Siyad 1995-96 Sinema Ödülleri En İyi Görüntü Yönetmeni :Uğur İçbak

Senarist: Mustafa Altıoklar

istanbul


2-Anlat İstanbul

Anlat İstanbul, İstanbul’da yaşayan insanların hikâyelerini alıyor, hikâyeleri masallara, insanları kahramanlara dönüştürerek anlatıyor. Bir klarnetçi, bir fahişe, delirmiş bir kadın ve dahası, farklı 5 öyküyle sunuluyor. Bu öykülerde, çok bilinen masallardanFareli Köyün Kavalcısı, Pamuk Prenses, Külkedisi, Uyuyan Güzel ve Kırmızı Başlıklı Kız’ı esas alıyor.

Yönetmen: Ümit Ünal Kudret Sabancı Selim Demirdelen Yücel Yolcu Ömür Atay

Senarist: Ümit Ünal

Oyuncular: Nejat İşler Vahide Perçin Şevket Çoruh Nurgül Yeşilçay Azra Akın

anlat+istanbul


 3-Ah Güzel İstanbul

Ah Güzel İstanbul, 1966 yapımı bir Türk filmdir. Senaryosunu Safa Önal ve Ayşe Şasa ‘nın birlikte yazdıkları bu kara komedi tarzındaki filmi Atıf Yılmaz yönetmiş, baş rollerinde Sadri Alışık ve Ayla Algan oynamışlardır. Siyah beyaz görüntülerini Gani Turanlı’nın çektiği filmin müzikleri Metin Bükey’e aittir.

Yönetmen: Atıf Yılmaz

Senarist:Safa Önal Ayşe Şasa

Oyuncular:Sadri Alışık Ayla Algan

Ah_Güzel_İstanbul_afiş


 4-İstanbul’un Fethi

İstanbul’un Fethi, Aydın Arakon’un yönettiği ve senaryosunu yazdığı 1951 yapımı siyah-beyaz Türk filmi. Film, İstanbul’un Fethi’ni konu alan ilk sinema filmidir.[1] Filmde Fatih Sultan Mehmet’in Bizanslılara karşı savaşı, surları aşıp casusluk yapan iki yeniçeriaskeri üzerinden anlatılmaktadır.

Film, Türk sinemasının ilk yüksek bütçeli filmlerinden biridir. O dönemin filmleri yaklaşık 20-30 bin liralık bütçeyle çekilirken, bu film 95 bin liraya çekildi.[2]

Kalabalık sahnelerin yer aldığı film 1951’de çekildi ve aynı yıl gösterildi. 1971’de film tamir edilerek tekrar gösterildi. Tamir sırasında film renklendirildi ve sesin bozukluğu nedeniyle yeniden seslendirildi.

1953 yılının fethin 500. yılı olması nedeniyle filmin yapımına Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti de katkı sağlamıştır.

Yönetmen: Aydın Arakon

Senarist: Aydın Arakon

Oyuncular: Sami Ayanoğlu Turan Seyfioğlu Filiz Tekin

220px-İstanbul'un_Fethi_(film)


5-Topkapı

Topkapı 1964 ABD yapımı bir serüven filmidir. Özgün adı Topkapi şeklinde yazılmaktadır. Film, Türkiye’de ilk kez 1965 yılında İstanbul Beyoğlunda Yeni Ar (Sonradan Sinepop) ve Şan sinemalarında gösterime girmişti.Senaryosunu casus romanları yazarı Eric Ambler’ın 1962 tarihli The Light of Day adlı romanından Monja Danischewsky’nin uyarlayıp yazdığı filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini Jules Dassin yapmış, önemli rollerinde Melina Mercouri, Peter Ustinov,Maximilian Schell, Robert Morley ve Akim Tamiroff oynamıştır. Ege Ernart, Senih Orkan ve Danyal Topatan gibi Türk sinemasından oyuncuların da yer aldığı filmin müziklerini Manos Hacidakis yapmıştır. Jules Dassin’in filmde küçük bir de rolü vardır (Türk polis memuru rolünde). Filmi Fransız görüntü yönetmeni Henri Alekan görüntülemiştir.

Yönetmen: Jules Dassin

Senarist: Monja Danischewsky

Oyuncular: Melina Mercouri Peter Ustinov Maximilian Schell

topkapı


7-İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek

İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek (Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul)

priligy 30 mg kaufen deutschland apotheke

, yönetmenliğini Fatih Akın’ın, anlatımınıEinstürzende Neubauten’ın bas gitaristi Alexander Hacke’nin yaptığı belgesel filmdir.İşlenen konu İstanbul’daki değişik müzik türleri, müzik kültürleri ve bunların toplum, yaşam, siyaset ve diğer müzik türleriyle olan ilişkileridir.

Yönetmen: Fatih Akın

Senarist: Fatih Akın

220px-İstanbul_Hatırası_Köprüyü_Geçmek_afiş


8-Altın Yumruk İstanbul’da

Altın Yumruk İstanbul’da (İngilizce: The Accidental Spy), Jackie Chan’in başrolünde oynadığı ve 2001 yılında İstanbul’da çekilmiş bir Hong Kong yapımı aksiyon filmidir.Hong Kong’da bir mağazada egzersiz aletleri satan Bei (Jackie Chan), hayatının sıkıcı ve monoton olduğunu düşünmekte ve eğlence aramaktadır. Bir gün şüphelendiği iki adamı takip eder. Bu adamların bir kuyumcuyu soyma hazırlığı yaptıklarını fark edince harekete geçer ve onlara engel olur.

Yönetmen: Teddy Chan

Senarist: Ivy Ho

Oyuncular: Jackie Chan Eric Tsang Vivian Hsu Kim Min

altın


 9-Sevgilim İstanbul

Sevgilim İstanbul, 1999 Türkiye yapımı dramatik, türdeki sinema filmidir. Filmin yönetmenliğini Seçkin Yaşar yapmıştır. 1999yılında çekilen film, yapımcı sorunları nedeniyle ancak 13 Nisan 2007 yılında vizyona girebilmiştir.Film Nedim Gürsel’in 1986 yılında yazdığı ödül almış öykü kitabı Sevgilim İstanbul’dan günümüze uyarlanarak çekilmiştir.

Yönetmen: Seçkin Yaşar

Senarist: Nedim Gürsel İzzet Yaşar Seçkin Yaşar

Oyuncular: Köksal Engür Alptekin Serdengeçti Erdinç Akbaş Nedim Saban Nişan Şirinyan

Ödüller: Film 2008 4.Hindistan Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazanmıştır.

Sevgilim_istanbul_1999_film


10-Şenlikname: Bir İstanbul Masalı

Bir İstanbul Masalı, 2003-2005 yılları arasında yönetmenliğini Ömür Atay’ın yaptığı ATV’de yayınlanmış Türk dizisidir. BaşrollerdeMehmet Aslantuğ, Ozan Güven ve Ahu Türkpençe oynamıştır. Dizinin senaryo yazarları Gaye Boralıoğlu, Neşe Şen’dir. Dizinin görüntü yönetmenliğini Alper Derli, Yasin Uslu, Volkan Kocatürk ve Selahattin Sancaklı yapmıştır.

Yönetmen: Ömür Atay

Senarist: Sertaç Ergin Neşe Şen Gökhan Horzum Gaye Boralıoğlu Aydın Üredi

Oyuncular: Mehmet Aslantuğ Ahu Türkpençe Çetin Tekindor Altan Erkekli Arsen Gürzap Vahide Perçin

Senlikname-Bir-istanbul-masali-2010-film-izle-afis-resim-picture-movie-poster


 11-İstanbul

Türkiye, Macaristan, Hollanda ve İrlanda ortak yapımı olarak hayata geçirilen proje “İstanbul, My Dream”, yurt dışından Türkiye’ye uzanan bir gönül kırıklığı, kaçış ve umut hikayesi.
İstanbul, Kapadokya ve Budapeşte’de çekimleri gerçekleştirilen filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Budapeşteli sinemacı Ferenc Török üstlenirken, filmin baş rollerini Yavuz Bingöl ve Berlin ve Locarno Film Festivallerinden ödülle dönen oyuncu Johanna Ter Steege paylaşıyor.

İstanbul 2010 Kültür Ajansı’nın destekliği “Istanbul, My Dream” (Isztambul) Ekim ayında Türkiye’de vizyona girdikten sonra, Hırvatistan, İrlanda’da sinemaseverlerle buluşacak…

Yönetmen: Ferenc Török

Oyuncular: Yavuz Bingöl, Johanna ter Steege, Varga Norbert

Görüntü Yönetmeni: Ferenc Török

Yapım: Kuzey Film, Film Fabrik

istanbul filmi


 

İstanbul Teması İle Çekilmiş 11 Sinema Filmi
WhatsApp chat