Bize Ulaşın

3 (60%) 3 votes

Günlük hayatın getirdiği stresten, biraz olsun uzaklaşmak istediğimizde sinema filmleri hep imdadımıza yetişir. Yaşanan yoğunluk ve gerilimlere küçük bir mola, ekşiyen ağımıza çalınan bir parmak baldır  sinema. Bu yüzdendir ki kıymeti bilinmelidir vesselam.

Çoğumuz için bir tutku, bazılarımız için ise tatlı bir heyecan olan yedinci sanatın ürünleri, uzayın derinliklerinden, yan semtimizin sokağında yaşananlara kadar uzanan geniş konu yelpazesi sayesinde hepimiz için büyük anlam ifade eden bir yapıya bürünmüştür. E madem sinema budar tatlı bir şey, madem bu kadar gerekli durmayın ilk elverişli zamanda film izleyin. Hangi filmi izlesem diye kararsız mı kalıyorsunuz? Belki listemiz size yardımcı olur. İyi seyirler.


1-Begin Again – 2013 – (Yeniden Başlamak)

Hayallerini New York’ta gerçekleştirmek isteyen sevgilisinden ayrılmasıyla Gretta’nın iniş çıkışlarla dolu hayatı da değişir. Burada bir başına kalan Gretta, şans eseri tanıştığı bir yapımcı sayesinde kaderine meydan okuyacaktır…

Filmin Konusu:Filmde başarılı bir şarkıcının (Keira Knightley) bir erkeğe âşık olması sonucunda kariyerini mahvetmesi üzerine kurulu bir yapım.
Filmin yapım aşamasında başrol için Scarlett Johansson düşünülüyordu, ancak daha sonra projeden çekildi.

Filmin Yönetmeni:John Carney

Filmin Senaristi:John Carney

Filmin Oyuncuları:Keira Knightley ,  Mark Ruffalo ,  Catherine Keener , Hailee Steinfeld ,  Mos Def

(L-R) KEIRA KNIGHTLEY and MARK RUFFALO star in BEGIN AGAIN


2-Kill The Messenger – 2014 – (Elçiyi Öldür)

Filmin Konusu:San Jose Mercury muhabiri Gary Webb’in gerçek hayat öyküsünden yola çıkılan öyküde, Nikarugua’daki isyancılar ve California merkezli uyuşturucu ithalatıyla ilgili olarak CIA ile kurduğu sıkı ilişki sayesinde uyuşturucu trafiğini ifşa eden gazetecinin diken üzerindeki hayatı aktarılıyor.Nick Schou’nun “Kill the Messenger: How the CIA’s Crack-Cocaine Controversy Destroyed Journalist Gary Webb adlı kitabında beyazperdeye aktarılan filmin yönetmenliğiniyse, ağırlıklı olarak televizyon piyasasına yönelik işlerle adını duyuran Michael Cuesta üstleniyor!

Filmin Yönetmeni:Michael Cuesta

Filmin Senaristi:Peter Landesman ,  Nick Schou

Filmin Oyuncuları:Mary Elizabeth Winstead ,  Andy Garcia ,  Jeremy Renner,  Michael Sheen ,  Ray Liotta

kill-the-messenger


3-%100 Lucy – 2014 – (Lucy)

Filmin Konusu:Scarlett Johansson’ın başrolünde yer aldığı ve özel yapım bir uyuşturucu kullandığında tam bir ölüm makinesine dönüşen ve özel güçlere sahip olan Lucy’nin hikayesi anlatılıyor.

Filmin Yönetmeni:Luc Besson

Filmin Senaristi:Luc Besson

Filmin Oyuncuları:Morgan Freeman ,  Scarlett Johansson ,  Min-sik Choi , Analeigh Tipton ,  Amr Waked

luck


4-Million Dolars Arm – 2014 (Yetenek Avcısı)

Filmin Konusu:Jeff Bernstein sporcuların menajerliğini yürüten başarılı bir isimdir fakat son zamanlarda elindeki tüm başarıları oyuncuları ya kaybetmiş ya da başka menajerlere kaptırmıştır. Çözüm yolu ararken, televizyonda Hindistanlı kriket oyuncularını seyreder. Aradığı madeni bulmuş gibidir. Kısa bir Hindistan seyahati sonrası yanında 3 kriket oyuncusu (Rinku Singh

prednisolon 5mg kaufen

, Dinesh Patel ve Ash Vasudevan) ile döner. Bernstein elindeki bu yıldızlar ile alışıla gelmişin dışında bir uygulamaya gider ve onların Beysbol Birinci Lig’inde oynamaları için var gücüyle uğraşmaya başlar. Fakat her şey sandığı kadar kolay gitmeyecektir… Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan filmin yönetmenliğini Craig Gillespie üstlenirken, yapımın senaryosu ise Thomas McCarthy’e ait. Filmin başrolünde Jon Hamm yer alırken kendisine Alan Arkin, Lake Bell ve Bill Paxton’ın yanı sıra Madhur Mittal, Suraj Sharma ve Aasif Mandvi eşlik ediyor.

Filmin Yönetmeni:Craig Gillespie

Filmin Oyuncuları:Jon Hamm, Suraj Sharma, Alan Arkin

Filmin Senaristi:Thomas McCarthy

yetenek avcısı


5-Mysterm Road – 2013 – (Gizem Yolu)

Filmin Konusu: Ceseti kasaba dışında otaban kenarında bulunan genç bir kızın (Julie Mason) cinayetini çözmek için yıllar sonra kasabasına geri dönen yörenin kowboy polisi, Jay Swan’ın hikayesi… Kızın uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve para için kamyon sürücüleriyle seks yaptığını öğrenir. Ancak araştırdıkca farklı şeyler öğrenmeye başlayacaktır.

Filmin Yönetmeni:Ivan Sen

Filmin Senaristi:Ivan Sen

Filmin Oyuncuları:Hugo Weaving ,  Ryan Kwanten ,  Damian Walshe

Mystery-Road-film-review


6-Payback – 1999 – (Gününü Göreceksin)

Filmin Konusu:Bir şehir düşünün ki erkekleri katil, kadınları fahişe, polisleri kokmuş olsun. Bu şehirde yaşayan biri, özellikle intikam peşindeyse, eninde sonunda yaşadığı ortamdan etkilenecektir.Ele geçirmek istenen sıcak para, silahlı soygun fikrini inanılmaz derecede cazip hale getiriyor. Kanun dışı kişiler olan Porter ve Val Resnick soygunu gerçekleştirirler, ama olaylar onların düşündüklerinden çok farklı gelişir. Sıra elde edileni paylaşmaya geldiğinde Val üç büyük hata yapar. Porter’in parasını, karısını ve hayatını almaya çalışır.Porter geri döndüğünde, her ne şekilde olursa olsun, parasını geri ister. Oysa Val’in yeni patronu, Porter’in ölümünün herkes için en hayırlı çözüm olacağını düşünmektedir.

Filmin Yönetmeni:Brian Helgeland

Filmin Senaristi:Brian Helgeland

Filmin Oyuncuları:Mel Gibson ,  Lucy Liu ,  Maria Bello ,  Kris Kristofferson , Deborah Kara Unger

gunun goreceksın


7-Spy Game – 2001 – (Casus Oyunu)

Filmin Konusu:CIA’de 30 yıl boyunca başarıyla görev yapan Nathan Muir, emekli olmanın hazırlıklarını yapmaktadır. Eşyalarını toplamak için son kez ofisine gelen Muir, daha önce Vietnam, Berlin ve Beyrut gibi birçok bölgede birlikte çalıştığı Tom Bishop’ın Çin’deki hapishaneden bir mahkûmu kaçırmaya çalışırken yakalandığını ve 24 saat içinde idam edileceğini öğrenir. Bunun üzerine Muir, yıllarını birlikte geçirdiği ve neredeyse tüm bilgilerini aktardığı ortağını kurtarmak için harekete geçer ve elinden gelen herşeyi yapmaya çalışır. Muir (Robert Redford) hem zamana, hem de bir sürü engele karşı savaşmak zorundadır. Sonunda bu engelleri aşarak Tom’u kurtarmayı başarır fakat bu uğurda varını-yoğunu kaybetmiştir.

Filmin Yönetmeni:Tony Scott

Filmin Senaristi:Michael Frost Beckner,,David Arata

Filmin Oyuncuları:Robert Redford,Brad Pitt,Catherine McCormack

casus oyunu


8-Taken 1 – 2008 – (Takip)

Filmin Konusu:Bryan, karısı ile ayrılmış olan emekli bir Amerikan ajanıdır. Kızı Kim’e çok düşkün olan Bryan bir gün, kızının bir arkadaşıylaAvrupa’daki U2 grubunun konser turlarına katılması için uydurduğu müze gezisi yalanına zorla da olsa onay verir. Buraya giden Kim ve arkadaşı ilk başta Paris’teki kuzenlerinin evinde kalırlar. Ancak kızların Paris’e indikten sonra karşılaştıkları bir genç, onların adreslerini öğrenerek onları kaçırır. Kaçıran çete Arnavut kökenli olup, genç kızları 96 saat içinde ülkelerine götürerek pazarlamaktadır. Kim, arkadaşı içeride kaçırılırken babası Bryan ile konuşmakta olduğundan her şeyi ona bildirir.Bryan olaydan sonra eski eşinin yeni kocasından yardım alarak Los Angeles’tan Paris’e gelir. Burada her türlü kanıtı kullanarak çetenin peşine düşer. Çeşitli aksiyon sahnelerinden sonra Paris’i birbirine katan Bryan, en sonunda çeteye büyük bir hasar vererek kızını bulur ve Kaliforniya’ya geri döner.

Filmin Yönetmeni:Pierre Morel

Filmin Senaristi:Pierre Morel

Filmin Oyuncuları:Liam Neeson,Famke Janssen,Maggie Grace,Xander Berkeley,Holly Valance,Katie Cassidy

taken


9-Taken 2 – 2012 -(Takip 2)

Filmin Konusu:Bir önceki filmde Liam Neeson’un canlandırdığı emekli CIA çalışanı Bryan Mills karakterinin kızını kaçıran ve yine Mills tarafından öldürülen çete elemanlarından birinin babası, bu sefer intikam için Mills’i İstanbul’da peşine düşer.Karısıyla yakalanan Mills kızının yardımıyla işin içinden çıkmaya çalışır.

Filmin Yönetmeni:Olivier Megaton

Filmin Senaristi:Luc Besson

Filmin Oyuncuları:Liam Neeson,Famke Janssen,Maggie Grace,Rade Šerbedžija

taken-2-movie-review


10-Taken 3 – 2014 – (Takip)

Filmin Konusu:Devletteki görevinden ayrılan Bryan Mills (Liam Neeson) evine yakın bir yerde gerçekleşen bir cinayetin suçsuz yere zanlısı olarak gösterilir. Bu konuda oldukça inatçı bir dedektif de onun peşine düşer. Mills, bütün tecrübesini ve yeteneklerini kullanarak gerçek suçluyu bulmak ve kendi adaletini sağlamak durumunda kalacaktır.

Filmin Yönetmeni:Olivier Megaton

Filmin Senaristi:Luc Besson ,  Robert Mark Kamen

Filmin Oyuncuları:Liam Neeson ,  Maggie Grace ,  Famke Janssen ,  Forest Whitaker ,  Dougray Scott

taken3-1


11-The Equalizer – Adalet

Filmin Konusu:McCall gizemli geçmişini geride bırakıp, sakin ve sessiz bir yaşama doğru yelken açar. Fakat acımasız Rus mafyasının kontrolü altındaki Teri isimli genç kızla tanıştığında onun içinde bulunduğu duruma kayıtsız kalamaz. Kendi kendisini emekli etmiş olan McCall, içindeki adalet duygusunun peşinden giderek Teri’ye yardım edecektir. Çünkü adaletin temsili olarak güçsüzün yanındadır…
80’lerde televizyonda gösterilen bir dizinin beyazperde uyarlaması olan yapımda başrolü deneyimli oyuncu Denzel Washington canlandırırken, ona hollywood’un genç ve yetenekli ismi Chloë Grace Moretz eşlik ediyor.

Filmin Yönetmeni:Antoine Fuqua

Filmin Senaristi:Richard Wenk, Michael Sloan, Richard Lindheim

Filmin Oyuncuları:Denzel Washington,Marton Csokas,David Harbour

equalizer


 

 

İzlerken Keyif Alacağınız 11 Yabancı Sinema Filmi
WhatsApp chat