Bize Ulaşın

5 (100%) 1 vote

1-Youtube

YouTube, bir video barındırma web sitesidir. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’deki San Bruno, Kaliforniya şehrindedir. 15 Şubat 2005’te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur. Kasım 2006’da Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınmıştır. Günümüzde Google’ın yan kuruluşlarından biri olarak faaliyetine devam etmektedir. Site, kullanıcılarına video yükleme, izleme ve paylaşma imkanı sunmaktadır. Medya şirketleri ve kullanıcı üretimi videoların gösterimi için WebM, H.264 veAdobe Flash Video teknolojilerini kullanır. Genel olarak; Video klipler, televizyon klipleri, müzik videoları, video bloglar, kısa özgün videolar ve eğitim videoları gibi içerikler yayınlanmaktadır.

imgres


2.İzlesene.com

İzlesene.com, 2006 yılında kurulmuş olan, Türkiye’nin ilk video paylaşım sitesidir.

2007 Altın Örümcek Web Ödülleri’nde içerik paylaşım dalında birinci olarak Altın Örümcek ödülü sahibi olan İzlesene.com Alexa verilerine göre, Türkiye’den en çok ziyaret edilen 21. web sitesidir. İzlesene.com’u günde ortalama 633 bin tekil ziyaretçi ziyaret etmekte ve siteye günde yaklaşık 1700 yeni video eklenmektedir.

Izlesene-logo-yeni


3-Alkışlarla Yaşıyorum

‘Alkışlarla Yaşıyorum” 2004 yılının 25 Ağustos günü, internetin ülkemizde yeni yaygınlaşmaya başladığı 1997 senesinden itibaren arşivlemeye başladığım video, ses, fotoğraf vb. medya dosyalarının yıllar geçtikçe unutulmaya, internetten silinmeye ve kaybolmaya başladığını gördükten sonra, Türkiye internetinin ilk dönemlerine, paylaşımlarına damga vuran bu dosyaları tekrar paylaşmak gerekliliğini duymam üzerine ortaya çıktı.Sitenin içeriğini ve formatını devam ettirirken NOKTA MEDYA’da teknolojik altyapıları ve işin aslında hiç de eğlenceli olmayan teknik detaylarını olabilecek en üst seviyeye getirmek için çalışmaktadır.

imgres


4-Dailymotion

Dailymotion, 2005 yılında Fransa’da kurulmuş olan bir video barındırma web sitesidir. 15 Mart 2005’te yayına başlamıştır ve kısa sürede popüler bir video paylaşım sitesi olmuştur. Şirketin genel müdürlüğünü Cédric Tournay yapmaktadır.Dailymotion’a Türkiye’den ilk erişim 24.03.2009 tarihinde T.C. Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2009/25 karar numarasıyla engellenmiştir ve bu karar daha sonra kaldırılmıştır.

imgres


5-Akıllı Tv

Akıllı TV, www.akilli.tv adresine gönderilen ve buradan seçilen videoları yayınlayan bir televizyon kanalıdır. Genellikle canlı yayın programları ağırlıklı yayın yapmakta ve herkese televizyona çıkma şansı tanımaktadır. Aynı zamanda Türkiye’de tek video paylaşım kanalı olma özelliği de taşımaktadır.12 Ocak 2007 de kurulmuştur.

Akıllı_TV_logosu


6-İzleten.com

İzleten.com internet sitesi 2014 yılı eylül ayında yayın hayatına başlamıştır ve değerli ziyaretçileri için birbirinden güzel eğlenceli ve düzeyli videoların yayımlandığı bir internet sitesidir.Henüz daha yeni olduğundan dolayı pek bilinmemektedir.Fakat komik videolarınızı rahatlıkça yükleyip izleyebileceğiniz bir sitedir.

GugAzjYq-S3u1zBN89u2


7-VidiVodo

Vidivodo, Itamae Interactive Technologies tarafından global olarak hizmete sunulmuş, Turkiye ve EMEA ülkelerinde stratejik işortağı Punto Yeni Medya Yatırımları A.Ş. tarafindan temsil edilmektedir.Vidivodo Internette mevcut en kaliteli ve yüksek tekonojiye sahip video paylaşım ve  izleme sitesidir. Vidivodo, kaliteli iş ortakları,  kaliteli içeriği , çoklu dil desteği ile dünyada ve Türkiyede ilk defa tek bir mecrada toplu olarak uygulamaya alınmıştır. Web tabanlı realtime uygulamaları; Web cam’den kayıt ve video mix benzeri farklı özellikleri ile global video paylaşım dunyasının en çok ziyaret edilen video sitelerinden olmayı hedeflemektedir.

imgres


8-My Space

Myspace sanal ortamda kullanıcı denetiminde iletişim ve arkadaşlıklar kurulabilen, kişisel profillerin, blogların, grupların, resimlerin, müzik ve videoların barındırılabileceği bir sosyal iletişim web sayfası’dır. Önceki genel merkezi Beverly Hills’te iken 16 Mart 2007’de sahibi News Corporation’un bulunduğu New York’a taşınmıştır. Myspace özellikle henüz ünlü olmamış grup ve şarkıcıların yararına bu genç sanatçı adaylarına herhangi bir ücret vermeden şarkılarını siteye yükleyip büyük kitlelere sunma imkânı verir. Myspace yüklenen müzik eserlerinin telif hakkını yükleyen kişilerden alamaz, yani Myspace bir nevi bedava reklam sitesidir. Myspace’e fotoğraf ve kişisel bilgi eklenebilir. Bu eklenen bilgi “privacy” ayarları tarafından korunulmaktadır, dolayısıyla kullanıcılar profillerinin içeriklerini istediği kişilerle paylaşabilir.

imgres


9-Vimeo

Vimeo, ABD tabanlı video paylaşım sitesidir. Zach Klein ve Jake Lodwick tarafından Kasım 2004’te kurulmuştur. Vimeo, Youtube’a doğrudan bir rakip olarak hizmet vermektedir. Ancak Youtube’a göre odağında daha çok film gibi uzun videolar vardır.CEO’su Kerry Trainor Başkanı ise Dae Mellencamp (başkan)

imgres


10-Yahoo! Screen

Yahoo! Screen Yahoo! Video, kullanıcıların videoları yükleyip paylaşabileceğiniz hangi bir video paylaşım sitesine olarak başladı. Lansmanında

Köp Cialis оnline оch billigt i Sverige

, Yahoo Video, internet çapında bir video arama motoru oldu. Yahoo Yeniden tasarlanmış sitesi Yahoo odağı değişti Şubat 2008’de başlatılan Haziran 2006’da video klipleri yüklemek ve paylaşmak için yeteneği eklendi!

imgres


11-Vine

Vine, Twitter’ın 2013 Ocak ayında kullanıma sunduğu ücretsiz uygulaması. Uygulama kullanıcının maksimum 7 saniyelik kısa videolar çekebilmesini sağlamaktadır.Facebook ve Twitter üzerinden paylaşılabilir.Ayrıca Dünya’da ve Türkiye’de günlük hayatta kullanılan bir uygulama haline gelmiştir.Vine akıllı telefon veya tablet aracılığıyla video kaydedip arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bir uygulama. Bu videoların üç önemli özelliği var; birincisi maksimum 6 saniye uzunluğunda olması, ikincisi durdurarak kaydetme özelliği, üçüncüsü ise videoların tıpkı hareketli GIF resimler gibi sonsuz bir döngü ile oynatılabilmesi.

imgres


12-Twitch

Twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu. Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Justin.tv girişimi olarak oyunlarla alakalı içerikleri yayımlamaya başlamıştır. Her ay 43 milyondan daha fazla izleyiciye hizmet vermektedir. Ortalama izlenme süresi ise 1,5 saattir.Şubat 2014’de ABD’de internet trafiğinin en büyük dördüncü kaynağı olarak belirlenmiştir.Eylül 2014 yılında Twitch, Amazon tarafından 970 Milyon $ karşılığında satın alınmıştır.

images


13-Viewster

Viewster 2007 yılında kurulan ve Zürih, İsviçre yılında merkezi vardır edildi talep hizmeti global bir video olduğunu. Viewster reklam destekli ücretsiz TV şovları ve filmler geniş bir yelpazede sunuyor.

Viewster ne harici yazılım ne de tescil film ve dizi izlemek için gereklidir.

imgres


14-MetaCafe

Metacafe internette video ve media paylaşım sitesidir. Metacafe kullanıcıları her gün binlerce video yüklerler. İstedikleri videolara yorum yapabilirler. Metacafe’nin ayrıca masaüstü programı da bulunmaktadır. Bu programın ana amacı videoları indirmektir ve daha çok video müptelalarına yöneliktir. Program video indirebilir ve istenildiği zaman tekrar izlenebilir.Metacafe özellikleri içerisinda eğlenceli videolar , genel videolar ve bunun yanında spor ile ilgili videolar, ayrıca flash oyunları ve yeni çıkan filmlerle ilgili görüntüler bulunmaktadır.

imgres


15-NetFlix

Netflix, Inc Kuzey Amerika Güney Amerika ve Avrupa’nın bir kımında (Danimarka , İrlanda, Hollanda, Norveç, İsveç, Finlandiya, Birleşik Krallık, Fransa, İsviçre, Avusturya, Belçika, Lüksemburg ve Almanya) izleyicilere internet üzerinden hizmet veren bir medya sağlayıcısıdır. Şirket 1997 yılında kurulmuş olup merkezi , Kaliforniya daki Los Gatos şehiridir. 1999 yılında abonelik sistemine geçen şirket, 2009 yılı itibariyle 100.000 farklı medya içeriğine ve 10 milyon abone sayısına ulaşmıştır. 25 Şubat 2007 tarihinde, Netflix 1 milyarıncı DVD sini teslim etmiş ve 2011 Nisan ayında, Netflix ABD’de ve dünya çapında 26 milyon 23.6 milyon abone sayısına ulaşmıştır. Netflix’in elde ettiği toplam dijital gelir 1,5 milyar dolara ulaşmıştır.

imgres

Türkiye’nin En Aktif Video İzleme Ve Yükleme Siteleri
WhatsApp chat